Live is Life: THE MAN-EATING TREE
Musta Kynnys, Jyväskylä
Esittely:
La 19.4.2025 Live is Life: THE MAN-EATING TREE @ Musta Kynnys
Ikäraja 18 vuotta
Ovet klo 21 (Ravintola aukeaa klo 14, mutta klo 21 alkaen tilassa oleskelu ainoastaan keikkalipun ostaneille. Keikkojen jälkeen ravintolaan on jälleen ilmainen sisäänpääsy)
Narikka on maksuton.
Lisätiedot ja soittoajat: www.jelmu.net ja www.mustakynnys.com
Nyt on todella odotettuja keikkauutisia!
Oululaislähtöinen, vuonna 2009 perustettu, tunnelmametallibändi The Man-Eating Tree palaa vihdoin musiikkikentälle ja keikkalavoille vuonna 2025 uudella musiikilla ja uudistuneella kokoonpanolla!
Bändi julkaisee uuden levynsä ”Night Verses” huhtikuussa 2025, ja levynjulkkarikeikat ulottuvat myös Jyväskylän Mustaan Kynnykseen 19.04.2025!
Maistiaisia levyltä julkaistaan pitkin kevättä, kannattaa siis seurailla yhtyeen sosiaalisen median kanavia.
The Man-Eating Treen kokoonpano on kokenut isoja muutoksia sitten vuonna 2015 julkaistun edellisen levyn ja pitkähköksi venähtäneen talvehtimisen, ja nykyisellään bändin jäsenet ovat:
Manne Ikonen, laulu (ex-Ghost Brigade)
Janne Markus, kitara, laulu (Ex-Poisonblack, ex-The Abbey)
Sakke Paavola, kitara
Aksu Hanttu, rummut (Ex-Entwine, Tuoni, S-Tool)
Mika “June” Junttila, basso (Mors Subita)
”Tämä ei ainoastaan ole vanhojen tuttujen uusi tuleminen. Tämä on uusi musiikillinen suunta, mahdollistaen rajojen siirtämisen yhä etäämmälle. Odotamme kovasti, että pääsemme esittelemään tämän teille livenä.” Näin kommentoi perustajajäsen Janne Markus bändin aktivoitumista ja uutta alkua.
Nappaa liput taskuun ja tulehan todistamaan tilaisuutta pääsiäisen aikaan livenä!