SHOWHAT 25 V., Helsinki
Aleksanterin teatteri
Esittely:
SHOWHAT 25 V.
Turbojuhlashow - Kovimmat hitit!
Feat. StepUp Dancers
Nyt jyrähtää! 25-vuotista taivaltaan viihteen tähtitaivaalla juhliva ShoWhat tuo syksyllä 2023 Aleksanterin teatteriin säkenöivän turbojuhlashow’nsa, jollaista ei ole ennen nähty.Suomen drag-viihteen kuninkaalliset, Osku Heiskanen ja Jarkko Valtee, lupaavat tarjoilla illan täydeltä tähtisadetta, kun lavalle nousevat niin heidän legendaarisimmat hahmonsa, kuin uudet, yllättävät ja valloittavat tuttavuudet.
Juhlavuoden kunniaksi paluun estradille tekevät myös ShoWhatin omat, karismaattiset ja timantinkovat tanssijat, Antton Laine, Jari Peltola, Lasse Muuronen ja Pasi Mäkelä.
Unohda arjen harmaus ja talven pimeys, anna itsellesi lupa nauttia ja säihkyä, ja tule kimaltamaan kilpaa ShoWhatin kanssa!
Kesto 2 h, sisältäen väliajan.
Suositellaan yli 12-vuotiaille
www.showhat.fi
to 2.11 klo 19 ensi-ilta
pe 3.11 klo 19
la 4.11 klo 14 & klo 19
to 16.11 klo 19
pe 17.11 klo 19
la 18.11 klo 14 & klo 19
Liput: 49 €/ 44 €/ 39 €
HUOM! Ryhmälippujen ja pyörätuolipaikkojen varaus suoraan Aleksanterin teatterista, puh. 09-676 980.